Bicyklová elektráreň

Ponúkame vám možnosť výroby čistej elektrickej energie na vašom podujatí. Samozrejme, na jej fungovanie nie je potrebný prívod elektrickej energie – práve naopak. Bicyklujúci ľudia vyrobia elektrickú energiu, ktorú možte použiť na čokoľvek – od ozvučenia koncertu, cez osvetľovanie vianočných stromčekov, alebo vnútra eventového stanu až po oživenie rôznych elektrických prístrojov.

Charakteristiky inštalácie:
– jeden bicykel vyrobí približne 50 W energie v danom momente (tj. 50w/h ak človek bicykluje hodinu)
– k dispozícii je možnosť zapojiť až 20 bicyklov, tj. výroba cca 1 kw energie (tj. 1kw/h ak 20 ľudí bicykluje hodinu)
– výstupom elektrárne je štandardná stabilizovaná elektrina so striedavým prádom akú najdee v bežnej zásuvke. Preto sa dá rovnako aj použiť na oživenie bežných spotrebičov

Cena inštalácie sa odvíja od počtu použitých bicyklov.

Čapovanie nápojov bicyklom

Chceli by ste dať návštevníkom vášho podujatia možnosť osviežiť sa, ale prajete asi, aby niečo pre to museli urobiť? Ponúkame vám náš bicyklový čapovací stroj. Čapovanie nápojov prebieha len v prípade, že záujemca o nápoj bicykluje na bicykli.

Charakteristiky inštalácie:
– možnosť výberu teplého alebo studeného nápoja
– možnosť regulácie prietoku nápoja počas bicyklovania – napr. je možné plynule kalibrovať, aby sa za prebicyklovaných 100m načapovalo veľa (napr. ochutnávka džúsu) alebo málo nápoja (napr. ochutnávka exkluzívneho nápoja)
– nezávislosť od elektrickej energie

Tento koncept bol preverený na medzínárodnej výstave EXPO 2015, kde sa BikeLab zúčastnil s touto inštaláciou prezentácie mesta Bratislavy v dňoch 22-26.10.2015.

https://video-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xtf1/v/t43.1792-2/12031012_711676822296921_1120479993_n.mp4?efg=eyJybHIiOjI0MDMsInJsYSI6MTAyNCwidmVuY29kZV90YWciOiJoZCJ9&rl=2403&vabr=1602&oh=e3a7729d131e1edf9cdc486f49c93c7a&oe=569CFB10

CountUp – bicyklové počítadlo

Uvažovali ste o možnosti spojiť šport so spoločným výkonom vášho tímu? Alebo by sa vám páčilo aby pre vašu charitatívnu akciu ľudia bicyklovaním „získavali“ peniaze pre podporu dobrej veci?

Máme pre vás dobrú správu  – pripravili sme takýto produkty práve pre vás.

Špeciálny software pripojený k bicyklom na sleduje čas, dĺžku a rýchlosť pedálovania a na základe toho vyhodnocujú a zobrazujú „vybicyklované“ peniaze. Táto inštalácia je vhodná pre eventy, kedy organizátor chce fundraisovať peniaze pomocou športu, alebo chce urobiť nejakú formu charitatívneho získavania peňazí, kedy oznámi, že toľko peňazí čo vybicyklujú účastníci vloží on sám apod.

Software je možné kalibrovať podľa potreby organizátora tzn. 1  na bicykli prejdený meter môže znamenať 1 eur, alebo 0,5 eur, alebo 1 cent apod. … Takisto je možné meniť menu (EUR, USD, CZK, …) a prispôsobovať dizajn zobrazovacej stránky.

V cene inštalácie dostanete:

  • 2 šprintové bicykle pripojené k počítaciemu software
  • Stojan s LCD obrazovkou, kde sa načítavajú vybicyklované peniaze
  • Lektora
  • Podľa ďalšej dohody je možné dodať aj ozvučenie

Dobíjanie telefónov

Táto aktivita je vhodná ako ukážka náročnosti získavania energie, alebo ako prakticé stanovisko pre nabíjanie telefónov, mobilov, tabletov a podobne. Uplatní sa na festivaloch, alebo na miestach, kde účastníci nemajú prístup k možnosti dobiť si teleóny.

Jeden vytrvalý cyklista nabije doplna naraz až 5 telefónov – samozrejme, ak by šliapal 2 hodiny v kuse. Na spojenie so zábavou prepájame dobíjačku s ďalšími zariadeniami – ventilátory s farebnými stužkami, bublinkovač, …

V cene inštalácie dostanete:

  • Špeciálna nabíjačková stena s nabíjačkami na nabežnejšie typy telefónov
  • 1 bicyklovy set s generátorom a kabelážou
  • Lektor