Bicycle Power Plant

Ponúkame vám možnosť výroby čistej elektrickej energie na vašom podujatí. Samozrejme, na jej fungovanie nie je potrebný prívod elektrickej energie – práve naopak. Bicyklujúci ľudia vyrobia elektrickú energiu, ktorú možte použiť na čokoľvek – od ozvučenia koncertu, cez osvetľovanie vianočných stromčekov, alebo vnútra eventového stanu až po oživenie rôznych elektrických prístrojov.

Charakteristiky inštalácie:
– jeden bicykel vyrobí približne 50 W energie v danom momente (tj. 50w/h ak človek bicykluje hodinu)
– k dispozícii je možnosť zapojiť až 20 bicyklov, tj. výroba cca 1 kw energie (tj. 1kw/h ak 20 ľudí bicykluje hodinu)
– výstupom elektrárne je štandardná stabilizovaná elektrina so striedavým prádom akú najdee v bežnej zásuvke. Preto sa dá rovnako aj použiť na oživenie bežných spotrebičov

Cena inštalácie sa odvíja od počtu použitých bicyklov.

Bicycle Draught Drinks

Chceli by ste dať návštevníkom vášho podujatia možnosť osviežiť sa, ale prajete asi, aby niečo pre to museli urobiť? Ponúkame vám náš bicyklový čapovací stroj. Čapovanie nápojov prebieha len v prípade, že záujemca o nápoj bicykluje na bicykli.

Charakteristiky inštalácie:
– možnosť výberu teplého alebo studeného nápoja
– možnosť regulácie prietoku nápoja počas bicyklovania – napr. je možné plynule kalibrovať, aby sa za prebicyklovaných 100m načapovalo veľa (napr. ochutnávka džúsu) alebo málo nápoja (napr. ochutnávka exkluzívneho nápoja)
– nezávislosť od elektrickej energie

Tento koncept bol preverený na medzínárodnej výstave EXPO 2015, kde sa BikeLab zúčastnil s touto inštaláciou prezentácie mesta Bratislavy v dňoch 22-26.10.2015.

CountUp with bike

Have you considered the possibility to combine sport with a power of your team? Or would you like to make a charity cycling event and allow to people acquire” money by sport?

We have good news for you we have prepared such products for you.

Special software attached to the bicycles tracks the time, length, speed and pedaling and shows fundraisedmoney. This installation is suitable for events where the organizer wants to fundraise money through sport, or wants to do some form of charity fundraising.

The software can be calibrated according to the organizer needs, ie. 1 meter traveled by bicycle can mean one euro, or 0.5 euros, or 1 cent, etc. It is possible to change the currency (EUR, USD, EUR, ) and adapt the design of the display page.